Projekt prowadzony przy współpracy Miasta Stołecznego Warszawa oraz Wydziału Inżynierii Lądowej. Udział w nim brać będą pracownicy zespołu BO i ZR oraz członkowie Koła Naukowego Budownictwa Ogólnego.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat projektu.
PREZENTACJA
Etapy projektu:
1. Badania naukowe i praca teoretyczna, przy precyzowaniu algorytmów i programów do oceny Zdolności Rewitalizacyjnej (Aplikacja krótko opisana w prezentacji)
2. Wyjście do budynków zaproponowanych przez Miasto i ocena ich Zdolności Rewitalizacyjnej. (około 4-5 budynków)
3. Zrewidowanie naszego algorytmu i aplikacji, ewentualne poprawki itp
4. Już konkretna praca, ocena Zdolności Rewitalizacyjnej około 30 budynków, opracowanie koncepcji ich Zrównoważonej Rewitalizacji, oraz stworzenie Katalogu Rozwiązań modułowych.
5. Efektem końcowym ma być baza ocen tych 30 budynków oraz katalogi rozwiązań modułowych które będą wykorzystane przy kolejnych ocenach.
Jakie będą korzyści?
1. Zdobycie wiedzy i pewnych umiejętności. W tym momencie nie ma prostych algorytmów i ekspertów zajmujących się Rewitalizacją w Polsce, więc to może być dla nas wielka okazja. W tym momencie w budżecie funduszów europejskich do roku 2022 jest około 20 mld zł. A po rozmowach z miastem wiemy, że gminy nie wiedza jak te pieniądze wykorzystać. Nasz projekt jest odpowiedzią na tą potrzebę. Na koniec każdy z nas może być w tym temacie ekspertem, co jest bardzo wartościowe obecnie na rynku
2. Praktyczne doświadczenie. Będziemy pracować nie tylko naukowo i teoretycznie, ale będziemy badać konkretne przypadki konkretnych budynków.
3. Możliwość wykorzystania projektu do napisania prac dyplomowych w tym temacie oraz publikacje naukowe.
JAK SIĘ ZAANGAŻOWAĆ?
Jeśli jesteś zainteresowany projektem, napisz proszę maila na adres:
lterlikowski@gmail.com